KPSS’ye Son Aylarda Nasıl Hazırlanmalıyız? 76

KPSS’ye Son Aylarda Nasıl Hazırlanmalıyız? 76 17.05.2015 tarihinde MUSTAFA TOPTAŞ araclığı ile oluşturuldu.

kpss-analizKPSS’ye son aylarda nasıl çalışmalıyız? Son aylarda KPSS’ye hazırlık nasıl olmalı? Sıcaklarda nasıl KPSS çalışabiliriz? Yaz aylarında KPSS’ye hazırlık.

Havalar sıcakladı artık…Kimilerinin özlemle beklediği yaz aylarına girdik sayılır artık. Bu aylar sınavlara hazırlanan adaylar için oldukça olumsuz hava koşullarına ve görsel sahnelere sahiptir ne yazik ki. Tabir-i caizse “çalışma ilham”ının altüst olduğu zamanlardayız. Peki sıcaklara, güneşe, denize, olumsuz hava koşullarına rağmen yazın KPSS’ye nasıl hazırlanabiliriz?

Canımız sıkılıyor artık, bir an önce sınavın gelmesini bu işkenceden bir an önce kurtulmak istiyoruz. KPSS her ne kadar karşı çıktığımız bir sistem olsa da maalesef bu sınava girmeli ve yine kendimiz gibi öğretmen arkadaşlarımız içerisinde gerekli atama, tahmini atama kontenjanı sıralamasına girebilmemiz için alabileceğimiz en yüksek puanı almamız gerekiyor.

Sıcak havalara karşı bol bol serinletici kısa duşlar almak:

Duş almak bizi kendimize getirecek, boğucu havaya, strese, bıkkınlığa karşı serin bir nefes almamızı sağlayacaktır.

Aralıklı Çalışmak

Ders çalışma aralarını uzatmamalıyız. Kendi durumunuza göre 20 – 30 dakikalık ders çalışma sürelerinden sonra ufak bir ara iyi gelecektir.

İzlemek, okumaktan daha eğlenceli gelebilir.

Okumak sıcak havalarda iyice sıkıcı, bunaltıcı gelebilir. Konu anlatımlarına çalışmanız gerekiyorsa, internet ortamındaki mevcut ve güncel videolu KPSS konu anlatımlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlar dışında KPSS’ye son aylarda nasıl çalışmalıyız? konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın