KPSS’ye Son Aylarda Nasıl Çalışmalı?

KPSS’ye Son Aylarda Nasıl Çalışmalı?

KPSS’ye Son Aylarda Nasıl Çalışmalı? 81 19.04.2020 tarihinde FIRAT KAYAALP rumuzlu üyemiz paylaştı.

KPSS’ye son aylarda nasıl çalışmalı? KPSS’de son 3 ay ve 4 ay nasıl bir çalışma yapılmalı?

KPSS’ye mülakatın ve alan sınavının gelmesiyle KPSS’ye çalışan, özellikle online ortamda katılım sağlayan adayların sayısında ciddi bir düşüş olmuştu. Bunun sebebi de adaylardaki mülakat kaygısı ve mülakatlara olan güvenirliğin düşük olması sebebiyle şartlar zorlaştı ve insanlar online ortamdan daha ziyade dershane, etüt merkezi vb. çalışmalara daha fazla ağırlık vermeye başladı.

Şimdi ise alan sınavıyla ilgili konu dağılımlarının ve kaynakların yoğunluk kazanması ve mülakat puanlarına bir kural getirilmesi, atamaların yapılmaya başlanmasıyla KPSS’ye hazırlanan adayların online ortamda sınav hazırlığına katılım sağladığı görülmektedir.

KPSS’ye yaklaşık 3 ay kala nasıl çalışmalıyız? KPSS’ye hazırlanan adaylar için KPSS Cini olarak birçok paylaşımlarda bulunduk. Bu paylaşımları gerek facebook üzerinden gerekse twitter üzerinden KPSS’ye hazırlanan adaylara duyurmaya, birçok adaya ulaştırmaya çalıştık.

KPSS’de son aylar oldukça büyük önem arz etmektedir. Sıcaklarla birlikte KPSS’ye hazırlanan adayların birçoğunda bıkkınlık, yorgunluk, ders çalışma isteğinde azalma görülmektedir. Halbuki unutulmamalıdır ki, aklımızda en iyi yer tutan bilgiler, en son çalıştığımız konulardan olacaktır. KPSS’ye son aylarda çalışarak yüksek puan almak isteyen adaylar bu aylarda çalışmalarına dikkat etmek zorundadır.

KPSS’ye çalışmada son aylarda nasıl bir strateji izlenebilir?

KPSS’ye son aylarda verimli çalışan ve başarıyı yakalayan 4 arkadaşımızla sizler için konuştuk ve nasıl çalıştıklarını sorduk. Bu konuda sizler için belirlediğimiz KPSS’ye son 3 ay 4 ay kala çalışma yöntemlerinin işinize yarayacağını düşünüyoruz.

KPSS’ye son aylarda nasıl çalışılır? Başarıyı yakalayanlardan:

1- Sürekli farklı yayınların ÇÖZÜMLÜ denemelerini çözdüm. Yapamadığım her sorunun çözümüne baktım. (Abdullah Ö.)

2- Son aylarda konularım bitmişti. Videolar aracılığıyla kısa tekrar yapıp, soru çözümleri yaptım. (Yahya T.)

3- Son aylarda KPSS’de başarı yakalamak isteyen arkadaşlar, özellikle yapamadığı her sorunun üstüne düşmeli, konu anlatımına o konuda bakmalıdır. (Burcu D.)

4- Aslında dağınık bir yaşam tarzım olsa da sınava hazırlık sürecinde uyku düzenime ve beslenmeme dikkat etmeye çalıştım. Özellikle KPSS Denemelerini sınav saatine uygun olarak çözmeye başladım ve bu KPSS’de işime çok yaradı. (Emre K.)

Ne durumda olduğunuzu bilin!

KPSS deneme sınavlarından aldığınız sonuçların kaç puan getirdiğini, hangi konularda iyi hangi konularda zayıf olduğunuzu bilin. KPSSCini KPSS puan hesaplama robotu ÖSYM ile birebir uygun sonucu vermektedir. Girdiğiniz denemelerden kaç aldığınızı mutlaka kontrol ediniz…

KPSS Puan Hesaplama Robotu İçin Tıklayın

KPSS’ye Son 1 Ay Kala Nasıl Çalışmalı? yazımıza göz atmayı unutmayın.

Beğendin mi? Paylaş:)WhatsappYazdır

Yorum Yap

1 Yorum - "KPSS’ye Son Aylarda Nasıl Çalışmalı?"