KPSS’den 85 Üstü Puan Almanın Püf Noktaları 98

KPSS’den 85 Üstü Puan Almanın Püf Noktaları 98 03.03.2016 tarihinde MİNE UÇAR tarafından KPSScini.com’a gönderildi.

KPSS’de yüksek puan almak için nasıl çalışmalı? KPSS’den 80’in 85’in üstünde puan almak için nasıl çalışmalı? Nasıl yüksek puan alabilirim?

KPSS’de atanmak artık oldukça zor.. Atanmayı bekleyen yüz binlerce öğretmen var maalesef. Buna karşılık iste atamalarda alınan öğretmen sayısı da ortada. Bu durumda en iyi öğretmenler değil en iyi çalışan öğretmenler bu sınavda atanıyor. Yani iyi bir öğretmen olmanız sınavı kazanmanızda yardımcı olmuyor, sınava doğru hazırlanmanız yardımcı oluyor.

Neyse… Peki KPSS’den 80 – 85’in üzerinde bir puan nasıl alabilirim? KPSS’de yüksek puan almak için neler yapmak gerekir?

KPSS’de Yüksek Puan Almak için hazırlanmış 10 Altın Kural

  1. Kural = Bütün-Parça-Bütün / Yüzeysel Konu Çalışması / Kavram Haritaları
  2. Çözümlü Soru Bankası
  3. Konu Tekrarı / Konu çalışırken not tutun / Özet çıkarın / Ses kaydı yaparak öğrenmede kalıcılığı artırın / Bunları 2 haftada bir tekrarlayın.
  4. Çıkmış soruları mutlaka çözün
  5. Konulara vakit ayırdığınız kadar soru çözümüne de vakit ayırın ve bol bol soru çözmeye dikkat edin.
  6. Deneme sınavlarına girin, özellikle Türkiye geneli deneme sınavlarını çözün. TG Denemelerini indirebileceğiniz sayfamıza da buradan ulaşabilirsiniz.
  7. Deneme analizini yapın. Çözdüğünüz denemeleri bir kenara atmayın gelişiminizi takip edin. Denemelerden kaç puan aldığınızı hesaplayın. Yanlış yaptığınız soruları neden yanlış yaptığınızı görün, anlamadığınız yanlışlarınızın çözümlerine ulaşın bir şekilde. KPSS puan hesaplamanızı online olarak yapabileceğiniz sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.
  8. Alan sınavı KPSS’den 1 hafta kadar önce bile olsa zaman olarak pek bir süre farklı yok aralarında. Bu yüzden ÖABT çalışmalarınızı da sürdürün ve ÖABT denemelerini çözün, ders notlarına çalışın. KPSSCini.com’da branşınızla ilgili ÖABT kaynaklarına arama yaparak ulaşabilirsiniz. Ayrıca ÖABT puanınızı online olarak sitemiz üzerinde bulunan robot üzerinden buradan hesaplayabilirsiniz.
  9. Konularınızı sona bırakmayın. Konuları sınavlara yaklaşık 2 ay kala bitirmeye özen gösterin. Konular bittikten sonra deneme sınavlarına özellikle çözümlü ve TG denemelerine ağırlık verin. Günleri boş geçmeyin her gün mutlaka 1 deneme çözün. Genel Yetenek Kültür, Eğitim  Bilimleri ve Alan sınavından 1 deneme sınava kadar sizlere iyi gelecektir.
  10. Kendinizi olumsuz düşüncelere kaptırmayın, sınavın herkese zor geldiğini, bu sınavdan başarı gösterenlerin sınava en iyi şekilde hazırlananlar olduğunu unutmayın. Moralinizi yüksek tutun. Ayarında olsa da gezip tozmayı, eğlenmeyi de unutmayın.

Yorum yapın