ÖABT Puan Hesaplama Online (Güncel)

ÖABT Puan Hesaplama Online (Güncel)

2015-oabt-puan-hesaplama2017 KPSS sınavına hazırlanıp ÖABT’ye de girecek olanlar için hazırladığımız online KPSS Lisans ÖABT Puan hesaplama robotumuz aktiftir. Öğretmenlik Alan Sınavı Testi (ÖABT) Deneme sınavlarındaki doğrularınızı, yanlışlarınızı girin biz puanınızı hesaplayalım. 2017 ÖABT Puan hesapla. ÖABT Puan öğrenme. Online ÖABT Alan sınavı puan hesaplama sitesi KPSSCini.com başarılar diler. P121 puan hesaplama online.

Son Güncelleme: 3.10.2016 

NOT 1: 2017 ALAN SINAVI PUAN HESAPLAMA Sistemimizde yaptığınız hesaplamalar hakkında bizlere yorum aracılığıyla fikirlerinizi, önerilerinizi, şikayetlerinizi bildirirseniz seviniriz. kpsscini.com

KPSSCini.com - KPSS, ÖABT Sınavlara Hazırlık Sitesi


2017 Alan Sınavı ÖABT Hakkında Bilgilendirme

 ÖABT’ye Kimler Girebilir: Lisans alanında mezun olan kişiler ve Lisans alanında mezun olabilecek kişiler ÖABT’ye girebilirler.

2017 ÖABT Oturum süresi kaç dakika olacak? Ve 2016’da hangi branşlara ÖABT sınavı yapılacak?

-Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nde her branş için oturum süresi standart olmakla birlikte bu süre : 75 dakika yani 1 saat 15 dakikadır.

-ÖABT aşağıdaki branşlara uygulanmaktadır.  

    TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ
    İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
    FEN BİLİMLERİ/FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ
    SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİ
    TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENLİĞİ
    TARİH ÖĞRETMENLİĞİ
    COĞRAFYA ÖĞRETMENLİĞİ
    MATEMATİK (LİSE) ÖĞRETMENLİĞİ
    FİZİK ÖĞRETMENLİĞİ
    KİMYA ÖĞRETMENLİĞİ
    BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ
    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ
    YABANCI DİL (ALMANCA) ÖĞRETMENLİĞİ
    YABANCI DİL (FRANSIZCA) ÖĞRETMENLİĞİ
    YABANCI DİL (İNGİLİZCE) ÖĞRETMENLİĞİ

Not: Haberi link kaynağı belirtmeden almayınız. Zira yeterince hırsızlık var, bir de siz buna katılmayın.

Yorum Yap

36 Yorum - "ÖABT Puan Hesaplama Online (Güncel)"

 1. Tebrik ederim.nerdeyse kpss 10 puanım aynı çıktı.alan dahil hesaplamanız da umarım aynı çıkar.iyi çalışmalar.teşekkürler.

  Reply
 2. Mrb ben egitim bilimlerinden 64 net genel yetenek 37 genel kültür 29 net alandanda 30 net yapsam kac puan alırım yardımcı olurmusunuz .

  Reply
 3. full yazdım 95 puan verdi 🙂
  editör: öabt puan hesaplama robotumuz standart sapmayı hesaba katarak hazırlandı, karşılaştırma yapanlar fark ediyor. Başarılar dileriz.

  Reply
 4. Tebrikler gerçekten birebir veriyor.. biraz oynama oluyor ama kimse geleceği bilemez.. o yüzden başarılı ve cok yakın puan verdi..

  Reply
 5. güvenilir olduğunu düşündüğüm bir siteyle aralarında sürekli olarak 3-4 puan fark var. burası daha düşük gösteriyor ve canımı sıkıyor:D şaka bir yana bu sorunun ortaya çıkmasında alan sınavında bölümü seçmememiz etkili olabilir diye düşüyorum. siz ne dersiniz yönetici arkadaşlar?

  Reply
 6. Hocam rehber ogretmnlerede alan sinavi var orada yazmamissiniz ayrica bikac siteyle kontrol ettim uyumlular elinize saglik herkese bol sans..

  Reply
 7. BENİM PUANIM AYNI NETLERİ YAZDIM GEÇEN SENE İLE 7 PUAN FAZLA ÇIKYOR BURADA O PUANI ALSAM 15 DEFA ATANMIŞTIM 🙂
  admin: Netleriniz nedir?

  Reply
  1. netlerinizi yazın, tekrar kontrol edelim. emin misiniz 9 puan fazla verdiğine? + – 4 puan oynuyor son güncellemeye göre.

   Reply
 8. ltfn soru sayılarını düzgün girin diye uyarıyor veriiyor hocam. ösymden aldığım döküman karşımda ona göre eksiksiz giriyorum ama yarı alıyorum..

  Reply
 9. nerdeyse birebir sonuç veriyor teşekkürler daha önce bu kadar yakın oran veren hesaplama görmemiştim elinize sağlık site süper

  Reply