KPSS’de Hangi Derse Nasıl Çalışılır?

kpss-analiz

KPSS’de Hangi Derse Nasıl Çalışmalı? KPSS Hangi Derse Nasıl çalışılır?

KPSS’de hangi derse nasıl çalışmalıyım yazısını ele aldık. KPSS’de sizi en zorlayan ders hangisi? Hangi derse nasıl çalışmalı? KPSS hangi derse nasıl çalışmalıyım?

KPSS’ye adım adım yaklaşıyoruz. Yaklaşık 2 aylık bir süreç kaldı. KPSS’ye hazır mıyız? KPSS çalışma sürecinde size engel olan dersler mi var? Hangi derse çalışmakta zorlanıyorsunuz? Ya da hangi dersi anlamakta zorlanmaktasınız?

Bizlere yazın.. KPSS Cini olarak o derse hangi yöntemle çalışmanızın sizin için sağlıklı ve verimli olduğunu belirtmeye çalışalım. Türkçe mi? Matematik mi? Tarih mi? Coğrafya mı? Anayasa mı? Güncel Bilgiler mi? Eğitim Bilimleri mi yoksa? Yoksa başka bir sıkıntı mı var?

Türkçe son yıllardaki KPSS sınavlarında soru tarzı olarak oldukça değişti. ALES tarzına yaklaştı hatta ALES soruları gibi oldu diyebiliriz. Bu anlamda Türkçenin soru zorluğunun bir hayli arttığını söyleyebiliriz.

[junkie-alert style=”black”] KPSS’de Türkçeye hazırlıkta nasıl bir çalışma yapabiliriz? [/junkie-alert]

Türkçe bildiğiniz üzere sözel bir ders. Sözel bir derse çalışırken iyi konsantre olabileceğiniz bir atmosferde çalışmanız sizin için sağlıklı sonuçlar alabilmeniz ve kafanızı o anki sorulara, konulara daha iyi verebilmeniz, hatırlamayı daha etkili kılabilmeniz adına daha etkilidir. Kimileri sözel derslere dahi müzik dinleyerek hazırlanabilmekte. Fakat şunu belirtmek isteriz ki sözel konusunda kendi adınıza eksikleriniz olduğunu düşünüyorsanız ve netleriniz sizin için yeterli değilse sözel ders çalışırken iyi konsantre olmalı ve hatırlamayı, dikkati bozacak unsurları ders sonrasına bırakmalısınız.

KPSSCini.com’da bulunan online Türkçe testlerini buradan çözebilirsiniz: [junkie-button url=”https://testcoz.kpsscini.com/kpss-turkce-testleri” style=”black” size=”small” type=”round” target=”_blank”] Türkçe Testleri [/junkie-button]

[junkie-alert style=”yellow”] KPSS’de matematik dersine nasıl çalışmalı? [/junkie-alert]

Matematik a’dan z’ye herkesi bir noktada zorlayan bir ders olmuştur her sınav türünde. Öyle bölümler vardır ki matematik yapıyorsan atanman garantidir diyebiliriz. Matematiğe nasıl çalışmalıyım sorusunda sahip olduğunuz temel matematik bilgileri cevap olacaktır. Matematik temeliniz sağlamsa konu anlatımlarını çok detaya inmeden bitirdikten sonra bol bol çözümlü sorular çözmeniz faydalı olacaktır. Matematik temeliniz zayıf ise, bu anlamda temel matematikten başlamalı yavaş yavaş ilerlemelisiniz. Ve matematik temeliniz zayıfsa matematik çalışmasını kesinlikle sonlara bırakmamalısınız.

KPSSCini.com’da bulunan online Matematik testlerini buradan çözebilirsiniz: [junkie-button url=”https://testcoz.kpsscini.com/kpss-matematik-testleri” style=”blue” size=”small” type=”round” target=”_blank”] Matematik Testleri [/junkie-button]

[junkie-alert style=”yellow”] KPSS’de Tarihe Nasıl Çalışmalıyım? [/junkie-alert]

KPSS Tarih dersi genellikle bilgiye dayalı konulardan oluşmaktadır. Ve oldukça farklı soru tarzlarına çalışmamız gerekmektedir. Güncellenen tarih konuları olduğu için güncel soru bankası ve konu anlatım kitaplarından hazırlanmakta fayda var. Bilgisayardan test çözmeyi seviyorsanız KPSSCini.com’da bulunan birçok online kpss testlerini çözebilirsiniz. KPSS tarih dersine akılda kalıcılığı artıran kavram haritaları ile de çalışmanızda fayda görebilirsiniz. Tarih ve sözel dersler için özellikle bol bol soru çözümünü öneriyoruz.

KPSSCini.com’da bulunan online Tarih testlerini buradan çözebilirsiniz: [junkie-button url=”https://testcoz.kpsscini.com/kpss-tarih-testleri” style=”blue” size=”small” type=”round” target=”_blank”] Tarih Testleri [/junkie-button]

[junkie-alert style=”yellow”] KPSS Coğrafya dersine nasıl çalışmalı? [/junkie-alert]

Coğrafya yaşamla alakalı yaşamın kendisi olan bir derstir. Belki de hayatla iç içe olan tek derstir diyebiliriz KPSS adına. Coğrafya görsel materyaller üzerinde çalışmak bilgilerin akılda kalıcılığını daha da artıracaktır. Örneğin hangi madenlerin nerede çıkarıldığı konusunda görsel bir haritanın sürekli ulaşabileceğimiz bir noktada olması faydalı olacaktır.

KPSSCini.com’da bulunan online Coğrafya testlerini buradan çözebilirsiniz: [junkie-button url=”https://testcoz.kpsscini.com/kpss-cografya-testleri” style=”blue” size=”small” type=”round” target=”_blank”] Coğrafya Testleri [/junkie-button]

[junkie-alert style=”yellow”] KPSS Anayasa dersine nasıl çalışmalı? [/junkie-alert]

KPSS Anayasa dersi bilgiye, malesef ezbere dayalı bir ders diğerleri gibi fakat bu ders tam anlamıyla ezber sınavdan sonra kısa zamanda unutulması da bundandır. Bol soru çözümü bilgilerin daha iyi saklanmasında akılda kalmasında ve çalışmaya duyulan isteksizliğin giderilmesinde etkili olacaktır.

KPSSCini.com’da bulunan online Anasaya / Vatandaşlık testlerini buradan çözebilirsiniz: [junkie-button url=”https://testcoz.kpsscini.com/kpss-anayasa-testleri” style=”blue” size=”small” type=”round” target=”_blank”] Anayasa Testleri [/junkie-button]

Özellikle zorlandığınız bir ders varsa yorum atarak bize sizce neden zorlandığınızı belirtebilirsiniz.

KPSS’ye Son Aylarda Nasıl Çalışmalı?

Yorum yapın