Seçim Öncesi Öğretmen Ataması Olur mu?

Seçim öncesi öğretmen ataması ülkemizde gelenek haline geldi neredeyse. Seçim varsa atama umudu da her zaman vardır diyebiliriz. Peki 2015 seçimleri öncesinde öğretmen ataması yapılacak mı? Bu konuda net bir açıklama var mı?

Meclisten 47 bin öğretmen atamasının 2015 yılı sonuna kadar yapılması konusunda karar çıktı. Bu sayının nasıl ve ne zaman kullanılacağı konusunda net bir açıklama henüz yok. Fakat atama yapılamasını isteyen öğretmenler için öğretmen atamasının 47 binlik kısmından bir bölüm KPSS öncesi kullanılabilir.

Atama bekleyen öğretmenlerin bir kısmı atamayı ısrarla isterken bir kısmı da atama yapılmasını istemiyor. Her iki durumda da mağdur olacak bir kesmin olacağı kesin.

MEB’e sözünde durması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Söz ağızdan bir kere çıkar. Sadece Ağustos atamasını yapacaklarını söyleyen sayın MEB büyükleri daha sonrasında seçim vb. malum sebeplerden ötürü şubat ataması yapmıştır. Sınav öncesi yapılan her atama sınavdan sonra yapılacak atama kontenjanından kesilmektedir.

ATAMA YAPILACAKSA, YENİ BİR KONTENJAN LİSTESİ TAHSİS EDİLMELİ

Öğretmen AtamalarıMEB, atama yapmadığı şubat zamanlarında atamaların sadece ağustos atamasında olacağını ve tek bir atama yapılacağını ısrarla dile getirmiş fakat bu sözü yerine getirememiştir. Her defasında yaptıkları şubat ataması ağustos kontenjanından gitmiştir. Atamaya KPSSCini olarak karşı değiliz fakat Ağustos ataması dışında bir atama yapacaksa MEB böyle bir karar aldığında söylediği sözleri yaptığı açıklamaları unutmamalı Ağustos ataması için hazırlık yapan öğretmenlerin ve memurların heveslerini kursağında bırakmaması gerekmektedir. Bu anlamda en anlamlı ve samimi çözüm atama yapılacaksa yeni bir kontenjan tahsis edilmesidir. Onun dışında tek açıklama öğretmen mağduriyetinden başka bir şey değildir.

KPSSCini.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.