Nabi Avcı’dan KPSS’ye Girmeden Atamaya Açıklama

Nabi Avcı’dan KPSS’ye Girmeden Atamaya Açıklama

Nabi Avcı’dan KPSS’ye Girmeden Atamaya Açıklama

Nabi AVCI, bir açılış töreninde gazetecilerin gündemde olan KPSS’ye girmeden ataması yapılan öğretmen hakkındaki sorusuna cevap verdi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı söz konusu öğretmenin 1994’te göreve başladığını asaletini kazandığını ifade ederken, aynı öğretmenimizin 1997’de görevden istifa ettiğini söyledi.

1994’te KPSS diye bir sınavın olmadığına değinen Nabi Avcı 2012’de göreve iadesini isteyen öğretmen için o zamanki yönetmelik, mevzuat ne ise ona göre işlem yapıldığını ve her şeyin usulüne uygun olduğunu söyledi.

Nabi Avcı açıklamasına son vermeden önce bunun basında ve diğer çevrelerde Milli Eğitim Bakanlığı’nı yıpratmak adına yapılan çalışmalar olduğunu böyle aslı astarı olmayan haberlere kamuoyunun güvenmemesi gerektiğini dile getirdi. Çünkü bu öğretmenimiz 94’te göreve başlamış 3 yıl görevinde çalışmış, asaletini kazanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığının gerekli mevzuatına göre asaletini kazanan bir öğretmen istifa ettikten sonra isteği takdirde tekrar geri dönme şansına sahiptir.

Bu tarz haberler hem milletimizi, hem de öğretmenlerimizi üzmektedir. Ve ben bakan olmadan 1 yıl önce yapılan bir işlem olduğunu söyleyen Nabi Avcı KPSS’ye girmeyen öğretmenin atamasını yapıyor şeklindeki haberler hem bizleri hem de eğitim camiasını yıpratmaktadır.

Beğendin mi? Paylaş:)WhatsappYazdır

Yorum Yap