KPSS’ye Nasıl Çalışmalıyım?

KPSS’ye Nasıl Çalışmalıyım?

kpss-analizKPSS’ye nasıl çalışmanız gerektiğinde net bir fikriniz yok mu? KPSS’ye son birkaç ay kala etkili bir çalışma yöntemi mi arıyorsunuz? Peki ne yapmanız gerekiyor? KPSS’de yüksek puan almak için son aylarda nasıl bir çalışma yapılmalı?

KPSS’ye nasıl çalışmalı? KPSS’de etkili çalışma yöntemleri? Sözel ve sayısal derslere nasıl çalışmalıyız? KPSS öncesi nasıl yapmalıyım? Hangi derse nasıl çalışmalı?

KPSS’ye çalışma yönteminizi belirleyebilmeniz için öncelikle kendinizi ve konulardaki hakimiyetinizin alanını bilmeniz gerekmektedir. Konu anlatımlarını bitirdiniz ve konusal anlamda bilgi eksiğiniz yoksa size bol bol çözümlü sorular çözmenizi öneriyoruz. KPSSCini.com olarak buradaki yazımızda KPSS’de yüksek puan alan öğretmenlerle yaptığımız yazılı röportajda bizlere çözümlü sorular çözdüklerini ve bunun faydasını fazlasıyla gördüklerini belirtmişlerdi.

KPSS ve LYS, YGS, ALES vb. sınavlarda bildiğiniz üzere sözel ve sayısal dersler bulunmaktadır. Özellikle de kolay gibi görünse de sözel derslere doğru yöntemlerle çalışmak oldukça önemli. Daha önceki sınav tecrübesi olanlar bilecektir ki kolay gibi görünen sözel sorularda birçok yanlış yapmışlardır.

Sözel sorulara çalışırken çalışma ortamımızın dikkatimizi dağıtacak nesneler barındırmamasına dikkat etmeli, mümkünse gürültüyü en aza indirmeliyiz. Yine de müzikle çalışmaktan vazgeçemeyenler olacaktır 🙂 Fakat sözel konusunda sıkıntılarınız varsa müziğe ara vermeniz oldukça önemlidir.

KPSS öncesi neler yapmalıyız?

* Çözümlü Sorular Çözün

Çözümlü sorular KPSS’ye hazırlıkta konu eksiği olan, soru çözüm yöntemlerinde eksiği çok olan arkadaşlarımız için hem konu tekrarını sağlarken hem de pratik soru çözüm tekniklerini öğrenmesini sağlayacaktır.

* Türkiye Geneli Deneme Sınavlarını çözün

Türkiye Geneli KPSS ve diğer sınavların denemeleri gerçek sınava en yakın çıkabilecek soruları barındıran sınavlardır. Bu denemeleri çözmeye özen gösterin.

* Sınavdan önce çıkmış soruları mutlaka çözün

* Çıkmış Sorular sınav öncesi mutlaka çözümlesi gereken sorulardır. KPSS ve diğer sınavlarda daha önce sorulmuş soruları mutlaka çözmelisiniz. Çözmediğiniz soruların çözümlerini mutlaka öğrenin.

Beğendin mi? Paylaş:)WhatsappYazdır

Yorum Yap