KPSS’de Atanmak İçin Nasıl Çalışmalı?

Bu yazımızı KPSS’ye girip atanmak isteyen Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için yazdık. Lise mezunu adaylar KPSS’de atanabilmek için nasıl çalışmalı? KPSS’de atanmak için nasıl bir çalışma yolu izlenmeli? KPSS’de yüksek puan almanın sırları, KPSS’de lise mezunları için çalışma yöntemleri, KPSS’de önlisans için çalışma yöntemleri nelerdir? KPSS’de atanmak için lisans mezularının nasıl bir çalışma yolu izlemesi gerekmektedir?

Bu konu hakkında daha önce de belirtmiş olduğumuz iki yazımızı okuyabilirsiniz. Sizlere ilk ve sade olan yazımızı olduğu gibi verirken ikincisi ve hangi derslere nasıl çalışma yöntemleri gerektiği hakkındaki yazımızın linkini vereceğiz.

KPSS’ye çalışmada son aylarda nasıl bir strateji izlenebilir?

KPSS’ye son aylarda verimli çalışan ve başarıyı yakalayan 4 arkadaşımızla sizler için konuştuk ve nasıl çalıştıklarını sorduk. Bu konuda sizler için belirlediğimiz KPSS’ye son 3 ay 4 ay kala çalışma yöntemlerinin işinize yarayacağını düşünüyoruz.

KPSS’ye son aylarda nasıl çalışılır? Başarıyı yakalayanlardan:

1- Sürekli farklı yayınların ÇÖZÜMLÜ denemelerini çözdüm. Yapamadığım her sorunun çözümüne baktım. (Abdullah Ö.)

2- Son aylarda konularım bitmişti. Videolar aracılığıyla kısa tekrar yapıp, soru çözümleri yaptım. (Yahya T.)

3- Son aylarda KPSS’de başarı yakalamak isteyen arkadaşlar, özellikle yapamadığı her sorunun üstüne düşmeli, konu anlatımına o konuda bakmalıdır. (Burcu D.)

4- Aslında dağınık bir yaşam tarzım olsa da sınava hazırlık sürecinde uyku düzenime ve beslenmeme dikkat etmeye çalıştım. Özellikle KPSS Denemelerini sınav saatine uygun olarak çözmeye başladım ve bu KPSS’de işime çok yaradı. (Emre K.)

Buradan KPSS’de başarıyı yakalamak için hangi derslere nasıl çalışılması gerektiği hakkındaki yazıya ulaşabilirsiniz: YAZIYI OKU

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.