Sözleşmeli Öğretmen Ataması Sayısal Verileri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sözleşmeli öğretmen atamaları yapıldı. Aşağıda bu atama ile ilgili olarak verilen sayısal veriler yer almaktadır. Aslında 20 bin kişilik kontenjan belirlenmesine ve bu kadar açığın olmasına rağmen sözleşmeli olarak yapılan atamaların sayısı 18.506 kişi ile sınırlı kaldı. Geriye kalan 1494 kişilik kontenjanın ne olduğu belli değil.

Sözleşmeli öğretmen atamasında kaç dershane öğretmeni, kaç etüt merkezinde görevli öğretmen alındı? KPSS ile atanan öğretmenlerin sayısı nedir?

Milli Eğitim BAKANLIĞI, Sözleşmeli Öğretmen Atamalarını geçtiğimiz gün resmi web sayfasından kamuoyuna duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı, 20.000 Sözleşmeli Öğretmen Atamasına verileri de aynı akşam açıkladı!
20.000 Sözleşmeli Öğretmen Atamalarında toplamda 18.506  sözleşmeli öğretmen görev yerlerine atandı. 42.730  başvurunun yapıldığı Sözleşmeli Öğretmen alımlarında sadece  18.506 öğretmen sevinebildi.
Sözleşmeli öğretmenliğe  14.873 öğretmen, dershane ve öğrenci etüt eğitim merkezlerindeki personel için ise 3.633 atama yapıldı.
İşte Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayımladığı o haber;
”Sözleşmeli öğretmen atamaları yapıldı
18 bin 506 sözleşmeli öğretmenin ataması yapıldı.
Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre 15 bin, dershane ve öğrenci etüt eğitim merkezinde görev yapan personel için 5 bin olmak üzere 20 bin kadroya başvuruları alının öğretmenlerin atamaları puan üstünlüğüne göre gerçekleştirildi.
Atamalar öncelikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi ile kalkınmada birinci derece öncelikli illere yapıldı.
İlan edilen kadrolar için 42 bin 730 onaylı başvurudan; sözleşmeli öğretmenliğe 14 bin 873, dershane ve öğrenci etüt eğitim merkezlerindeki personelin başvurusundan ise 3 bin 633 olmak üzere toplam 18 bin 506 sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirildi.
Atama sonuçları “www.meb.gov.tr” adresinden ilan edildi.”

Yorum yapın