ÖSYM, KPSS, ALES, YDS ve YDUS Sınav Tarihlerinde Değişiklik Yaptı!

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, ÖSYM, bazı sınavların tarihinde değişik yaptı. Aşağıda tarihi değiştirilen sınavlar verilmiştir. KPSS, ALES, YDS ve YDUS sınavlarının tarihi değiştirilmiştir, güncel sınav tarihleri ve ÖSYM sınav takvimi bağlantısı aşağıda mevcuttur.

ÖSYM, KPSS, ALES, YDS ve YDUS sınav tarihlerinde değişikliğe gitti.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) internet sayfasında, 2016 Yılı Sınav Takvimi‘nde yapılan güncellemelere yer verildi.

Buna göre;

* 22 Ekim’de yapılacağı duyurulan 2016-KPSS Ortaögretim/Önlisans (Ön Lisans Düzeyi), 16 Ekim’de,

* 23 Ekim’de yapılacağı duyurulan 2016-KPSSOrtaögretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi), 20 Kasım’da,

* 6 Kasım’da yapılacağı duyurulan 2016-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Testi’nin 4 Aralık’ta

* 20 Kasım 2016’da yapılacağı duyurulan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2016-ALES Sonbahar Dönemi) ise 18 Aralık’ta

* 17 Aralık 2016’da düzenlenecek e-YDS 2016/12 Sınavı 24 Aralık’ta

* 18 Aralık 2016’da yapılacağı duyurulan Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2016-YDUS) 17 Aralık 2016’da yapılacak.

Bilgi güncelleme uyarısı

ÖSYM, 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS ortaöğretim/önlisans) başvuru sürecinde eğitim bilgilerini güncelleyemeyen adayların, 31 Ağustos-5 Eylül arasında gerekli işlemleri tamamlamaları uyarısında bulundu.

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruda, KPSS ortaöğretim ön lisans başvuru işlemlerinin, 9-24 Ağustos’ta tamamlandığı hatırlatıldı.

Başvuru işlemleri sürecinde, eğitim bilgilerini ve sınava girecekleri öğrenim düzeyini YÖKSİS veya üniversitelerin sisteminde yaşanan yoğunluk nedeniyle güncelleyemeyen adayların, okullarıyla bağlantıya geçmeleri istenen duyuruda, “Adayların, bilgilerinin sisteme yansımasını sağladıktan sonra, bu bilgilerini 31 Ağustos-5 Eylül 2016 tarihleri arasında sadece YÖKSİS veya e-okulkaynaklı olmak koşuluyla ais.osym.gov.tr internet adresinden girerek güncellemeleri ve yeni bilgilerini sisteme kaydetmeleri gerekiyor” bilgisi paylaşıldı.

ÖSYM’nin duyurusunda, sınava girilecek öğrenim düzeyi ve eğitim durumu değişikliği ile ilgili kuruma gönderilen dilekçelerin işleme alınmayacağı kaydedildi.

Yorum yapın