ÖSYM 2015 KPSS Sorularını ve Cevaplarını Açıkladı

kpss-cikmis-sorularÖSYM, 05.07.2015 tarihinde yaptığı duyuru ile birlikte 2015 KPSS sorularını ve cevaplarının %10’unu açıkladı. 2015 KPSS soruları ve cevapları için ÖSYM’nin yaptığı o duyuru:

Sayfanın aşağısında 2015 KPSS Soruları ve cevapları pdf formatında indirilebilir (ÖSYM’nin yayınladığı %10’luk kısım) ile birlikte sitemizde dün yayınladığımız 2015 KPSS Soruları ve cevapları tüm dersler için hazırladığımız sayfamıza ait bağlantılar eklenmiştir.

DUYURU
(5 Temmuz 2015)

2015-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik: Temel Soru Kitapçıklarında Yer Alan Soruların %10’unun Yayımlanması ve ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden Adayların Erişimine Açılması

2015-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınav oturumları tamamlanmıştır.

Sınav sorularının %10’undan oluşturulan Temel Soru Kitapçıklarına aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Sınav sorularının tamamı ise ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminden 10 gün süreyle sadece ilgili sınav oturumlarına başvuran adayların erişimine açılacaktır. İlgili sınav oturumlarına başvuran adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve kişisel şifreleri ile başvurmuş oldukları sınav oturumlarının sorularının tamamına erişebileceklerdir.

ÖSYM’nin İnternet sitesinden yayımlanan “Temel Soru Kitapçıkları” basın yayın organları tarafından, telif hakları ÖSYM’de saklı kalmak kaydıyla, herhangi bir telif hakkı bedeli ödenmeksizin kullanılabilecektir. “Temel Soru Kitapçıkları” adı altında ÖSYM’nin İnternet sitesinden yayımlanan sorular dışında kalan ve artık Merkezimize ait gizli bilgi olarak nitelenecek tüm soruların yazılı, görsel veya işitsel olarak herhangi bir yolla bir bütün olarak veya kısmen paylaşılması halinde, paylaşan kişi ve kuruluşlar hakkında ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Kamuoyuna ve adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2015 KPSS Soruları ve Cevaplarının %10’unu aşağıdan indirebilirsiniz:

KPSS Cini tarafından yayınlanan 2015 KPSS Soruları ve Cevapları (TÜM DERSLER) için TIKLAYIN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.