LGS Deneme Sınavlarıyla Başarıya Ulaşın!

LGS’ye her sene milyonun üzerinde öğrenci girmekte, eski adı ve sistemi TEOG olan sınav o zamanlar tüm okulları kapsadığı için sınav standart bir yapıya sahipti ve sorular ve verilen süre o kadar zorlamıyordu fakat yeni sistem olan LGS ile birlikte sınavla öğrenci alan okullar çıktı ve bu okullar sınava giren öğrencilerin %10’u nu alıyor. Kalan %90’lık kesim de mahalledeki okullara, sınavla almayan farklı okullara gitmek durumunda kalıyor.

LGS soruları zorlaştı.

Yeni sistemle birlikte öğrenci elemek zorunda kalan MEB %10’a girebilecek öğrencileri belirleyebilmek için soruların zorluk seviyesini üst seviyeye çıkardı.

Öyle ki birçok sayfada sadece 1 soru oluyor. Soruyu çözebilmek kadar hızlı çözebilmek de büyük önem arz ediyor.

En büyük kaynaklar MEB’ten

MEB bu süreçte öğrencilere yeni sistem ile ilgili örnek sorular ve deneme sınavları yayınlamakta ve bunu MEB’e bağlı ölçme değerlendirme merkezi sitesinde yayınlamakta, herkese açık olarak indirilebilir.

Şimdiye Kadar MEB Tarafından Hazırlanmış LGS Örnek Soruları aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

MEB LGS Örnek Sorular İndir

Sınava girmeden önce daha önce MEB tarafından 8. sınıflara yapılmış olan Lise giriş sınavı sorularını mutlaka çözün. TEOG bu durumda belirleyici değil. Özellikle 2018-2019-2020 LGS çıkmış sorularını çözmeden sınava girmeyin. (2020 LGS’ye daha olsa da önceki senelerin sınavlarını mutlaka çözün)

LGS çıkmış soruları çözmeden önce konularınızı bitirin. Konuların bitiminden sonra sanki sınava giriyormuş gibi ciddi bir ortamda bu denemeleri çözün ve eksikliklerinizi mutlaka tamamlayın. Çıkmış soruları son anda değil önlem alabilecek zaman varken çözün.

Aşağıdaki bağlantı üzerinden LGS çıkmış soruları indirebilirsiniz.

LGS Çıkmış Sorular İndir

Tabi yukarıda verilen örneklerde deneme ve soru sayıları belli. Yani çıkmış sorular zaten 2 deneme, örnek sorular da sınava hazırlıkta önemli bir kaynak olsa da bir denemenin yerini tutmuyor maalesef. Bu yüzden LGS deneme sınavlarına girmelisiniz. Bunun nerede olduğunun çok önemi yok. Dershane de olabilir, kendi evinizde elde ettiğiniz denemeleri çözerek de bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Elektronik, teknolojik bir çağdayız. 10 sene önce olsaydı hepiniz dershanede deneme sınavına girmek zorunda kalırdınız aksi durumda elinizde kitap halinde bir kaynak yoksa ya da sınırlı kaynağınız varsa işiniz gerçekten zor olurdu. Fakat bu dönemde internet çağında her şey elinizin altında.

100’den fazla LGS deneme sınavını cevap anahtarı ile pdf formatında indirebilir, hemen çözmeye başlayabilirsiniz, ya da bu deneme sınavlarını indirmeden bilgisayarınızdan online çözebilirsiniz. Yani siz gerçekten çalışmayı istiyorsanız bir şekilde imkan bulunup sağlanabilir. Aşağıdaki bağlantılar üzerinden LGS deneme sınavlarını pdf olarak indirebilir ya da online çözebilirsiniz.

LGS Deneme Sınavı PDF İndir

LGS Deneme Sınavı Çöz

Tarih:

Kategori: KPSS Haberleri

Yorum yapın