KPSS’de Kimler Hangi Oturuma Girecek? 8

KPSS’de Kimler Hangi Oturuma Girecek? 8 07.05.2014 tarihinde AHMET ÇAĞRI SÖZER tarafından bize göndermiştir.

KPSS’de Hangi oturuma kimler girebilir?

KPSS’ye gireceksiniz ve KPSS’de yer alan oturumlardan hangisine girmeniz gerektiği konusunda net bir bilginiz yoksa aşağıdaki haberi okuyarak hangi oturumlara girmeniz gerektiğini ya da hangi oturumlara da girebileceğinizi görebilirsiniz. KPSS’de hangi oturumlara girmeliyim? KPSS’dehangi oturuma kimler girebilir? KPSS’de oturum ücretleri ne kadar? Hangi oturuma ne kadar para yatırılacak? KPSS sınav oturum ücretleri ne kadar?

5 Mayıs 2014 itibari ile başlayan KPSS başvuru süreci 14 Mayıs gece 12.00’ye kadar devam edecek. Önlisans ve ortaöğretim gruplarının da bu sene gireceği KPSS’ye yaklaşık 1 milyon adayın başvuracağı tahmin ediliyor. Yalnız bazı adayların hangi oturuma girmesi gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığı görülmektedir.

KPSS Puanlarını nerelerde kullanabilirsiniz? KPSS Puanları nerede geçerlidir?

Öğretmen atamaları

Memur atamaları

Din hizmetleri alımları

Polislik (POMEM)

ÖSYM’nin KPSS başvuruları ve oturumlarıyla ilgili 2 Mayıs 2014 tarihinde yaptığı duyuru:

DUYURU
 (02 Mayıs 2014)

2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans, 2014 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), 2014 Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Lisans Düzeyi (DHBT-Lisans): Başvurular

2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, 05-06 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılacaktır. 2014-KPSS kapsamında; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 20 Temmuz 2014tarihinde, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacaktır.

2014-KPSS’ye lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabileceklerdir. Bir lisans programından mezun olan veya mezun olabilecek durumda olan adaylardan Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlik kadrolarına atanmak isteyenler ile Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin de 2014-KPSS’ye başvuru yapmaları gerekmektedir. Tüm adayların 2014-KPSS’nin Cumartesi Sabah oturumuna katılmaları zorunludur.

2014-KPSS’ye (ÖABT/DHBT dâhil) başvurma işlemleri, 05 Mayıs 2014 başlayacak, 14 Mayıs 2014 tarihinde sona erecektir. Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecektir. Başvuru merkezleri ÖSYM’nin http://www.osym.gov.trİnternet adresinde yayımlanacaktır. Başvuru süresi uzatılmayacaktır. Başvuru süresi içinde başvurusunu tamamlamayan adayların 05-06 Temmuz 2014tarihlerinde yapılacak 2014-KPSS’ye, 20 Temmuz 2014 tarihinde yapılacak ÖABT’ye ve 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT-Lisans) katılmaları mümkün değildir.

Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden ulaşacaklardır. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

2014-KPSS Lisans Kılavuzunda başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir

Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış diplomaların denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen 6 Kasım 2010 tarih ve 27751 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği” ile Yükseköğretim Genel Kurulunun 01.03.2013 tarihli kararı uyarınca, yurt dışında alınan diplomaların denkliğinin kabul edilebilmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına Öğretmenlik Meslek Bilgisi alanında başvuran adaylardan, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca haklarında sınava girme kararı alınanların KPSS Eğitim Bilimleri Sınavına girmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların da 2014-KPSS’ye kılavuzdaki kurallara uygun olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

Adayların başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.