Eğitim Sitesi Dersten.com’da Eğitsel İçerikler Sizi Bekliyor

Eğitim üzerine içeriklerin paylaşıldığı, Milli Eğitim Bakanlığı, ÖSYM gibi eğitim kurumlarının duyuruları ve eğitim haberlerinin paylaşıldığı dersten.com Türkiye’nin eğitim sitesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dersten.com yazılı soruları, tüm derslerin konu kavrama ve kazanım testleri, yıllık planlar, toplantı tutanakları gibi temel eğitsel içerikleri güncel eğitim yılına uygun olarak bulabileceğiniz eğitim sitesi olarak karşınıza çıkıyor. Öğretmen, idareci ve öğrenciler için sayısız içerikler sürekli ekleniyor ve güncelleniyor.

BEP Planları

Bireyselleştirilmiş eğitim planı yani BEP planları güncel eğitim öğretim yılına uygun olarak word belgesi formatında paylaşılmaktadır. Her sene güncellenen müfredat ve öğretim yöntemleri ile BEP planlarında da değişiklik olabilmektedir. Tüm sınıfların ve derslerin güncel BEP planlarını bulabilir ve indirebilirsiniz.

Veli Toplantı Tutanakları

Veli toplantıları eğitim öğretim yılında 1. dönem ve 2. dönemde öğretmenler tarafından velileri bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. İlkokul 1. 2. 3. 4. sınıf, ortaokul 5. 6. 7. ve 8. sınıf veli toplantı tutanaklarını, gündem maddelerini, veli davetiyeleri ve gerekli tüm evraklar dersten.com’da.

Zümre Toplantı Tutanakları

Zümre öğretmenler kurulu toplantı tutanakları ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde okullarda 1. dönem ve 2. dönem okul, il, ilçe bazlı yapılmaktadır. Güncel eğitim öğretim yılına uygun ve word belgesi formatında hazırlanan zümre toplantı tutanakları sürekli güncellenerek paylaşılmaktadır. Okul zümre başkanları, il ve ilçe zümre öğretmenler kurulu toplantısı tutanakları, gündem maddeleri ile bulabilirsiniz.

Puan Hesaplamaları

Öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarının en önemli bölümleri sınavlardır. Bu sınavlardan aldıkları puanlar belli kriterlere göre belirlendikten sonra ortaya çıkar. LGS, bursluluk sınavı, okul başarı puanı gibi milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren hesaplamalarınızı dersten.com’da kolayca yapabilirsiniz.

Yukarıda eğitmenlerin ihtiyaç duydukları birkaç temel evraklardan bahsettik. Eğitime dair tüm ihtiyaçlarınızı bulabilir ve indirebilirsiniz. Sadece öğretmenler değil, öğrenciler için de deneme sınavları, çıkmış sorular, yeni nesil sorular ile hazırlanmış kazanım kavrama testleri ve çok daha fazlası eklenmeye devam ediyor.

İdareciler için de sürekli form ve çizelgeler paylaşılmakta, kafa karıştıran teknik konulara dair bilgilendirici makaleler yazılmaktadır. Paylaşılan dokümanlar ön izleme seçeneği ile eklenmekte ve böylece indireceğiniz dosyayı, evrakı indirmeden önce görebilmeniz sağlanmaktadır. Burada amaç tek bir dosya arayışı için onlarca dosya indirme zahmetinden sizleri kurtarmaktır.

Yorum yapın