ALES Başvurusu Nasıl Yapılır? Sınav Ücreti Nasıl Ödenir? 73

ALES Başvurusu Nasıl Yapılır? Sınav Ücreti Nasıl Ödenir? 73 19.04.2020 tarihinde AYŞEGÜL YILDIRIM isimli üyemiz paylaşmıştır.ALES başvurusu nasıl yapılır? Online ALES başvurusu nasıl yapılır? İnternetten ALES sınav ücreti nasıl ödenir? ÖSYM ALES başvuru işlemleri için neler gerekli? ALES ücreti hangi bankalara nasıl ödenir? İnternetten sınav başvurusu nasıl yapılır?

Öncelikle ALES başvurularınızı internet üzerinden yapabilmek için son iki sene içerisinde ÖSYM’nin uygulamış olduğu merkezi sınavlardan en azından birisine başvuru merkezleri üzerinden bizzat kendiniz başvuru yaptı iseniz ALES için herhangi bir başvuru merkezine gitmenize gerek yoktur. ALES başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.

ALES Puan Hesaplama

ALES Online (İnternet) Başvuru Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden ALES başvurusu ÖSYM’nin Aday İşlemleri uygulama sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bu siteye https://ais.osym.gov.tr  adresinden ulaşabilirsiniz. ÖSYM’nin aday işlemleri sitesine giriş yapabilmek için T.C kimlik numaranız ve şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa ya da bilmiyorsanız, ÖSYM sınav başvuru merkezlerinden bu şifreyi alabilirsiniz.

Başvuru Merkezinden Başvuru Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler:

Başvuru Merkezine ÖSYM ALES başvuru yapmaya gitmeden önce sınav başvuru ücretini ödemiş olmanız gerekmektedir.

Başvuru merkezinde yanınızda kimlik ya da pasaport bulunması gerekmektedir.

ALES Başvuru Ücretini Online Nasıl Öderim?

ÖSYM ALES Online ücret ödeme için: https://odeme.osym.gov.tr/

Yorum yapın