YDS Puan Hesaplama Online (%100 Doğru)

Yabancı Dil Sınavı (YDS) puanınızı bu sayfa üzerinden güncel verilere göre online olarak hesaplayabilirsiniz. YDS puan hesaplama sistemi oldukça basittir. Yapmanız gereken doğru sayınızı girmeniz ve YDS puan hesaplama için hesaplama butonuna basmanızdır. Yanlış sayınızı girmeye gerek yok çünkü YDS’de doğrular yanlışlardan etkilenmiyor, yani yaptığınız yanlışlar doğrularınızı götürmeyecek. Bu nedenle YDS’de boş bırakmamaya özen gösterin.

YDS Puan Hesaplama 2021

*Toplam Doğru Cevap Sayınız: (80)
* Zorunlu Alanları Doldurmalısınız!

Yabancı Dil Sınavı (YDS) daha önce yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavı (KPDS) ve Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS)’nin kaldırılmasıyla birlikte bu iki sınavın yerine gelmiş olan bir yabancı dil sınavıdır. Kaldırılan her iki sınavın yerine tek bir sınav olan YDS gelmiştir. Yılda iki kez yapılmaktadır.

YDS Puanı Nasıl Hesaplanır?

Bu sınavdan almanız gereken notun en az 50 olması gerektiğini unutmayın. Yapmış olduğunuz doğrular 1.25 ile çarpılarak puanınız hesaplanmaktadır. Yani 40 doğrusu olan bir adayın puanı 40×1.25=50 olacaktır.

YDS’de Kaç Soru Çıkıyor? En Yüksek Puan Kaç?

YDS’de toplamda 80 soru sorulmaktadır. 80 sorunun tamamını doğru yapan aday 80×1.25=100 tam puan almaya hak kazanmış olacaktır. YDS’de ayrıca derecelendirmeler bulunmaktadır. Bu dereceler 5 adet olup A, B, C, D, E seviyeleri olarak adlandırılmaktadır. Aşağıda YDS puan aralıkları ve karşılığı olan dereceler verilmiştir.

50-59 arası puan alanlar için verilen seviye: E

60-69 arası puan alanlar için verilen seviye: D

70-79 arası puan alanlar için verilen seviye: C

80-89 arası puan alanlar için verilen seviye: B

90-100 arası puan alanlar için verilen seviye: A

YDS Puan Hesaplama Online

YDS PUAN HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN

Yorum yapın