2016 Ortaöğretim için KPSS Olacak mı?

kpss-analiz2016 KPSS sınavı ortaöğretim için yapılacak soruları henüz sınava daha çok olmasına rağmen gelmeye başladı. Ve bununla birlikte her ortaöğretim sınavı öncesi, sınava katılım sayısını ve maddi kazancı artırmak amacıyla olduğunu düşünüyorum, sınavın son kez yapılacağı söylentileri alır başını gider. Peki 2016 Önlisans KPSS olacak mı? 2015 Önlisans KPSS sınavı yapılacak mı?

KPSS’ye 2016 yılında ortaöğretim düzeyinde girmek isteyenler için rahatlıkla söyleyebiliriz ki 2016 ortaöğretim KPSS sınavının yapılmayacağı yönünde herhangi bir açıklama yetkili mercilerden gelmemiştir.

2016 Önlisans KPSS sınavı da aynı şekilde 2016 yılında yapılacaktır ve yapılmayacağı yönünde ne ÖSYM tarafından ne de farklı bir merci tarafından bir açıklama yapılmamıştır.

KPSS’ye lise düzeyinde girecek adaylar için yazmış olduğumuz 11. ve 12. sınıflar KPSS’ye girebilirler mi başlıklı bilgilendirme yazımızı okumak için TIKLAYIN

KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS’ye giren adayların aldıkları KPSS puanı 2 yıl geçerlidir. Yani bir sonraki ortaöğretim KPSS sınavına kadar o puan kullanılabilir.

KPSS Lise düzeyinde hesaplanan puan türü KPSS P94 puan türü olarak ifade edilmektedir. Bu puan %50’si genel kültür %50’si genel yetenek olarak hesaplanır.

ABONE OL:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.