2016 KPSS Soruları ve Cevapları PDF

22 Mayıs Pazar günü yapılan 2016 KPSS sorularının ders bazında cevapları bu sayfada yayınlanacaktır. 2016 KPSS soruları ve cevapları, yorumları.

22 Mayıs Pazar günü yapılacak KPSS genel yetenek kültür ve eğitim bilimleri sorularının cevaplarının yorumlar aracılığı ile yayınlanacağı sayfamızdır. Bu sayfanın açılma amacı 2016 KPSS sorularının cevaplarının ortaya çıkarılması ve adayların kaç net yaptığının ortaya daha rahat çıkmasının sağlanmasıdır. Bizler de elimizden geldiğince soruların cevaplarına yer vermeye çalışacağız tek tek.

KPSS Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, anayasa (vatandaşlık), güncel bilgiler sorularının tümü ÖSYM tarafından yayınlanmıştır. Aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz indirebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden soruların cevaplarını paylaşabilir, kafanıza takılan soruları buradan yazabilir ve cevap bulabilirsiniz. Unutmayın siz de bir katkı sağlamalısınız ki sayfa amacına ulaşsın. Tek tek ders bazında soruların cevaplarının gerek bizlere gerekse kullanıcılarımızın yaptığı yorumlar ile açıklanacağı bağlantılar verilmiştir.

DOSYAYI İNDİR ()
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.