2015 KPSS Ortalamalar ve Standart Sapma Değerleri

kpss-analiz2015 KPSS branş sıralamaları kısa zaman önce açıklanmıştı. Aşağıda KPSS 2015 Branş sıralamalarına nasıl ulaşabileceğinizi belirttik. Ondan sonrasında ise 2015 KPSS ve ÖABT sınavlarına ait güncel başarı sıralamalarını belirten görseller eklenmiştir.

2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT): Branş Bazında Sıralamalar

2015-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile 2015-ÖABT’ye katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları,ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara duyurulur.

Adaylar, https://ais.osym.gov.tr/Profil/KimlikBilgilerim adresinden TC Kimlik numaraları ve şifrelerini girdikten sonra sırasıyla,

– Sınav başvurularım- 2015 KPSS

– Üst taraftan “Branş Bazında Sıralama”

sekmelerine tıklamalıdır.

2015 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınav ortalaması ve standart sapma değerleri:

2015-oabt-standart-sapma

2015 KPSS A grubu Sınav ortalaması ve standart sapma değerleri:

kpss-a-2015-standart-sapma-ortalama

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.