2014 Sınıf Öğretmenliği Alan Sınavı

2013 yılında bilindiği gibi Sınıf Öğretmenleri için alan sınavı yapılmamıştı. 2014 KPSS ile birlikte Sınıf öğretmenlerine de alan sınavı getirildi. Bu ne amaçla yapıldı, şahsen fikrim net de konumuzun amacı bu değil. Sınıf öğretmenlerinin işi malesef iyice zorlaştı, şansız bir dönem geçiren sınıf öğretmenliği mezunlarını bu sene bir de alan sınavı bekliyor. Şubat’ta 10 binlik atamanın 10’da birini almaları (mart, haziran atamalarını saymazsak) Ağustos atamasında 4-5 bin gibi bir sayıyı bulabileceğini gösteriyor açıkçası fakat MEB bu belli olmuyor yine de hazırlıklı olmak lazım ve MEM(Milli Eğitim Müdürlüğü)’lerden gelen öğretmen ihtiyaç listesinde sınıf öğretmenliğinin 2014 için ihtiyaç listesine iyi bakmak lazım.

Sınıf öğretmenliğinin Öğretmenlik Alan Sınavı (ÖABT) için şu an için dişe dokunur bir kaynağın olduğunu söylemek güç. Bir, birkaç yayının kaynakları dışında, onlar da daha konular belli olmadan bu kaynakları çıkardılar zaten, başka bir kaynak yok malesef. Sınıf öğretmenliğinden dershaneye giden sınıf öğretmenliği mezun öğretmenlerimizle yaptığım konuşmalarda Alan Sınavı için konuların açıklanmasını beklediklerini söylediler, kendi dershanelerinde durum böyle.

Sizlere yararlanabileceğiniz bazı dokümanlardan bahsetmek istiyorum. Sınıf Öğretmenliğinde geçen konularla paralel konuları bulabileceğiniz AÖF kaynakları sizlere yardımcı olabilir. Konulara baktığınızda gördüğünüz konular olduğunu hatırlarsınız. Net olmayan bir şehir efsanesine göre AÖF kitaplarından soru gelme olasılığı yüksekmiş. Açıkçası KPSSCini.com olarak şimdiye kadar söylentilere dayalı hiçbir haber yapmadık. Konular ve olaylarla ilgili düşüncemizi dile getirmişizdir hepsi bu. Bu konuda da tedbir amaçlı doküman da sunacağım için bir sakınca görmüyorum, biz çalışalım, millet atıp tutmaya devam etsin. Buyrun arkadaşlar: Sınıf öğretmenliği Alan sınavı için kaynaklar, pdf formatında kaliteli görüntüye sahiptirler.

Kaynaklar kaynak sahipleri tarafından silinmiştir. Bu anlamda kaynak isteğiniz varsa kpsscini.com/sorular bölümünden ya da forumdan istek yapabilirsiniz.

5 Yorumlar
 1. nuriye diyor

  hata verıyor acılmıyor .pdf ler neden acaba .

  1. kpsscini diyor

   Kaynak sitede dosyalar kaldırılmış.

 2. KAAN diyor

  sınıf öğretmenliği alan sınıfı ne zaman yayınlayacasınız

 3. gldemir diyor

  sadece 3kısım ındırılebılıyor neden?

  1. Ferhat Toprak diyor

   Diğer bağlantılar da indirilebilecek şekilde düzenlenmiştir, bildiriminiz için teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.