Alan Sınavı (ÖABT) 2016 Ne Zaman?

Alan Sınavı (ÖABT) 2016 Ne Zaman?

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 2016 ÖSYM sınav takvimindeki değişikle birlikte belirlenen tarihinden ileri bir tarihe alınmıştı. Peki 2016 ÖABT ne zaman yapılacak? ÖSYM alan sınavını hangi tarihe erteledi? Normal şartlarda 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılması gereken alan sınavı değişiklikle birlikte ne zaman yapılacak?

ÖSYM Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 24 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan KPSS ÖABT 2016 Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı yapılan son dakika açıklaması ile 20 Ağustos 2016 tarihine ertelendi. KPSS ÖABT sınav giriş yerleri henüz açıklanmadı. Sınava girecek öğretmen adayları sınav giriş yerlerini merak ederken, ÖSYM bu konuda resmi bir açıklama yapmadı.

17-31 Mart 2016 tarihleri arasında başvurusu alınan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) için başvuran adaylar, sınav gününü büyük bir heyecan ile bekliyor. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından tarihi ertelenen KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı için adaylar hazırlık içinde. Yeni takvime göre, KPSS (ÖABT) sınavı 20 Ağustos 2016 Cumartesi günü saat 09.30’da yapılacak. KPSS ÖABT’ye katılacak adaylar, bu alanda sınava katılacakları alanı ve kodunu yazacaklardır. Sınava başvuru süresi bittikten sonra ÖABT alanını değiştirmek isteyen adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

ÖSYM’DEN SON DAKİKA KPSS ÖABT 2016 SINAVI AÇIKLAMASI

Kamuda öğretmen olmak için çalışıp çabalayan adaylar, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ile Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavlarından aldıkları puanları birleştirerek atama puanlarını elde edecekler. 24 Temmuz’da yapılması planlanan fakat 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından tarihi ertelenen KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı için adaylar hazırlık içinde. Yeni takvime göre, KPSS (ÖABT) sınavı 20 Ağustos 2016 Cumartesi günü saat 09.30’da yapılacak.

KPSS ÖABT 2016 SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Yüzbinlerce öğretmen adayının merakla beklediği KPSS ÖABT sınav giriş yerleri henüz açıklanmadı. Sınava girecek öğretmen adayları sınav giriş yerlerini merak ederken, ÖSYM bu konuda resmi bir açıklama yapmadı. Ancak tahminlerimize göre 20 Ağustos 2016 Pazar tarihinde yapılacak KPSS ÖABT sınavının giriş yerlerinin bu hafta sonu ya da 18 Temmuz Pazartesi açıklanacağını tahmin ediliyor. 20 Ağustos’da sınava girecek adaylar giriş yerleri açıklandığınında, Aday İşlemleri Sistemi (ais) üzerinden sınav giriş belgesi dökümünü edinebilecekler.

KPSS ÖABT 2016 öğretmenlik alan bilgisi sınav giriş yerleri için tıklayınız

KPSS ÖABT 2016 SINAV ALANI ADI VE KODU

ÖABT’ye katılacak adaylar, bu alanda sınava katılacakları alanı ve kodunu yazacaklardır. Sınava başvuru süresi bittikten sonra ÖABT alanını değiştirmek isteyen adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

1) Türkçe

2) İlköğretim Matematik

3) Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji

4) Sosyal Bilgiler

5) Türk Dili ve Edebiyatı

6) Tarih

7) Coğrafya

8) Matematik (Lise)

9) Fizik

10) Kimya

11) Biyoloji

12) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

13) Yabancı Dil (Almanca)

14) Yabancı Dil (İngilizce)

15) Rehber Öğretmen

16) Sınıf Öğretmenliği

17) Okul Öncesi Öğretmenliği

Yorum Yap