2016 EKPSS Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

2016 EKPSS Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için başvuru tarihleri belli oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın twitter adresinden yaptığı açıklama ile ilgili diğer ayrıntılar aşağıdaki gibidir. EKPSS 2016 başvuruları ne zaman? EKPSS, ÖMSS başvuruları ne zaman başlıyor?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli memur adayları tarafından merakla beklenen 2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) sınav ve başvuru tarihleri hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama göre; 2016 EKPSS Nisan ayında yapılacak.

Başvurular ise Şubat’ta başlayıp Mart ayında sona erecek. İşte Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan o açıklama; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ” Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/2016) Ölçme ,Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi Şubat 2016 tarihinde başlayacak.

Mart 2016 tarihinde sona erecektir. Adaylar ÖSYM’nin internet sitesinden (http://www.osym.gov.tr) başvuru sürecini takip edebilirler.” ifadelerine yer verildi.

Post Comment