2014 Şubat ve Ağustos Ataması Analizi

2014 Şubat ve Ağustos Ataması Analizi

Merhaba arkadaşlar bize gönderilen ve birçok kişinin atamalardan önce yaptığı aramalarla ilgili bir nokta hakkında açıklama gereği duyduğum bazı hususlar var. Bunlar: 2014 KPSS Şubat ataması kontenjanları ve 2014 Ağustos ataması kontenjanları üzerine olacak. Burada herhangi bir öğretmen branş kontenjan sayısı felan beklemeyin. Ne diye yazdım bu yazıyı işte cevabı:

Öncelikle 2014 ve daha sonraki atamalar için şunu söylemek istiyorum. Bu herhangi bir tahmin, görüş değil net bir şekilde doğrudur. Atamalarla ilgili haberlerin hiçbirine inanmayın. Daha önceki  2013 Ağustos ataması kontenjanlarıyla ilgili haberlere şimdi bir bakın isterseniz bilgi ve haber yanlışlıklarını daha iyi fark edebilirsiniz. Şimdi görüyorum ki Şubat 2014 atamalarıyla ilgili yapılan her haberde büyük bir sallamasyon, tahmini bir asparagas haber bulunmaktadır. Ne yazıktır ki KPSS’ye hazırlanan insanların üzerinden reklamlar tıklamalar vs para kazanan bu siteler, KPSS adaylarını sömürmekten herhangi bir sıkıntı duymamaktadırlar. Evet sizler de bu tür haberleri okumak fikir sahibi olmak istiyorsunuzdur.

Evet, araştırma yoksunu bir toplumuz her şeyi başkası versin, sunsun önümüze istiyoruz. 2014 KPSS Şubat atamaları ve 2014 Ağustos Öğretmen Atamalarında branş kontenjan sayılarına en yakın sonuçları kendiniz araştırarak bulabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? 2014 Öğretmen ihtiyaçları Milli Eğitim Müdürlükleri (MEM) tarafından atamalar zamanında açıklanmaktadır. İllerin açıkladığı öğretmen ihtiyaç listelerindeki öğretmen branş kontenjanlarına bakarak aslında atamanın hangi yönde olacağını kestirebilrsiniz. Yani illere baktığınız ve illerin 2014 öğretmen ihtiyaç listesindeki sayılara göz attınız bu sayılarda en çok ihtiyaç hangi branş öğretmenliğinde varsa doğal olarak atama da en çok o alanda yapılmaktadır. Nitekim geçen sene şahsen yaptığım analizlerden bu sonucu daha atamaların kontenjan sayıları yapılmadan gördüm.

Yok ben böyle iyiyim, asparagas haberlerle yetinir, onlara inanır ve atama kontenjanlarının yapılacağı güne kadar olmayacak atama kontenjan haberleriyle kendimi kandırırım diyorsanız o ayrı. 2014 ve Şubat ve Ağustos atamasının Branş kontenjanları analizi ile ilgili çalışmalarımız olursa sizi bu araştırma zahmetinden kurtarıp burada bağlantısını paylaşacağım. Ama olmazsa iş size kalır, ya da asparagas haberlere devam.

Post Comment